Dlaczego 100% organiczne

button_liscie_smallCzy wiesz że, oleje mineralne, znane szerzej jako parafiny, są produktem ubocznym destylacji ropy naftowej. Stanowią one typowy „wypełniacz” – nie mają żadnej wartości odżywczej, a tylko zwiększają objętość kosmetyków w opakowaniu. Dlatego w przemyśle kosmetycznym stosowane są powszechnie jako tani rozpuszczalnik. Parafiny są substancjami bezwonnymi, bezbarwnymi i bezsmakowymi. Znajdziemy je w składzie farmaceutyków, kosmetyków konwencjonalnych (kremów do twarzy, balsamów do ciała, mydeł, olejków dla niemowląt) i olejów silnikowych, jakich używa się np. w samochodach, ale to, co dobrze smaruje tłoki silnika, nie musi być korzystne dla skóry.

Właściwość parafin w kosmetykach

  • Olej mineralny sam niczego skórze nie dostarcza, jest jak folia , która nie pozwala skórze pocić się i usuwać toksyn. Nie ma żadnej wartości odżywczej
  • Zatyka pory, co sprzyja powstawaniu zaskórników, zapaleniu meszków włosowych oraz utrudnia gojenie podrażnień (spowodowanych np. trądzikiem, goleniem).
  • Utrudnia wchłanianie witamin, minerałów i składników odżywczych zawartych w kosmetykach.
  • Spowalnia regenerację naskórka, co jest jednym z głównych czynników przedwczesnego starzenia się skóry.
  • Długi kontakt z olejem mineralnym może prowadzić do suchości skóry. Pokryta nieprzepuszczalną warstwą skóra nie produkuje lipidów, które są naturalną barierą chroniącą przed utratą wilgoci.

Jak rozpoznać olej mineralny na etykietach

button_traktor_bigNa etykietach mogą być używane nazwy:

paraffin oil; liquid paraffin; paraffinum liquidum; light liquid paraffin (paraffinum liquidum); paraffinum perliquidum; oil mist; oil mist (mineral); mineral oil mist; mineral; mineral oil hydrocarbon solvent (petroleum); mineral oil (saturated paraffin oil); petroleum; white mineral oil; white oil; white mineral oil mist; hydrocarbon oils; petroleum hydrocarbons; paraffinic; olej parafinowy; parafina ciekła; parafina płynna; wazelina

Nawet najcudowniejsze składniki rozpuszczone w parafinach nie przenikają do skóry pozostając na jej powierzchni !!!

100% Organiczne

button_organic_smallZupełnie inaczej działają na skórę naturalne(organiczne) oleje, które odżywiają skórę i pozwalają jej normalnie funkcjonować – pocić się, pozbywać się toksyn i chłonąć odżywcze substancje. Przykładem może być olej kokosowy, którego bogaty skład czyni go substancją aktywną oraz w odróżnieniu od parafin transportuje on odżywcze składniki w głąb skóry co przynosi fantastyczne rezultaty w walce z problemami skórnymi.

Kosmetyki 100% organiczne takie jak np „Kailas” są bezpieczne dlatego też stosowane są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn oraz dzieci. Dzięki wolności od sztucznych komponentów, są one idealne dla alergików.

Kremy powstałe na bazie ziół cechują się wyjątkową skutecznością w działaniu, intensywną dawką nawilżenia, a także chronią skórę, dzięki czemu jest ona wolna od wszelkich niedoskonałości w postaci namnażających się bakterii, wyprysków czy nieestetycznych wągrów.

Obecnie duża część populacji zmaga się z problemem podrażnień związanych ze stosowaniem tradycyjnych kosmetyków. Dotyczy to szczególnie osób z cerą wrażliwą lub cierpiących na przewlekłe choroby skóry. Kosmetyki 100% naturalne-organiczne) są odpowiedzią na potrzeby tej wymagającej grupy klientów, dla której liczą się efekty wynikające z ich stosowania oraz brak skutków ubocznych.

© Copyright 2015 - Ayurvedik - naturalne produkty ayurwedyjskie